Dom parterowy to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku pary, niewielkiej rodziny, jak i dużej, wielopokoleniowej rodziny. Co więcej, dom parterowy może ewoluować w czasie – jest łatwy do przebudowy czy rozbudowania, dzięki czemu może stale dopasowywać się do zmieniających się potrzeb. Jego inne zalety to wygoda, funkcjonalność, a także niskie koszty budowy. Może mieć dowolny rozmiar i estetykę, czego dowodem są setki projektów oferowanych przez biuro projektowe Z500.

Projekt domu parterowego – co wybrać?

Decydując się na budowę domu parterowego, można przebierać w projektach. To obecnie jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań, więc projektów domów parterowych – o różnej powierzchni, w różnym stylu – nie brakuje. W ofercie biura znalazły się niewielkie domki parterowe, które doskonale odpowiedzą na potrzeby niewielkiej rodziny. Nie zabrakło również domów parterowych o dużej powierzchni, na której bez problemu odnajdzie się rodzina z gromadką dzieci czy rodzina wielopokoleniowa. Jednopoziomowa przestrzeń zapewni nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo – zwłaszcza, jeśli w domu są małe dzieci lub osoby starsze. Dodatkowo oferując przestrzeń dla każdego domownika, jednocześnie zapewni możliwość ciągłego kontaktu i wspólnego spędzania czasu. Domy parterowe są przytulne, funkcjonalne, łatwe do przebudowy w przyszłości. Nie generują również dużych kosztów podczas budowy.

Dom parterowy na miarę potrzeb

Wybierając dom parterowy, można przebierać w stylach. W ofercie projektowej znalazły się domy w tradycyjnej estetyce, ze spiczastym dachem, o klasycznej bryle, ale także domy bardzo nowoczesne, minimalistyczne, z płaskim dachem wykorzystanym jako taras. Nie zabrakło również nietypowych projektów, jak klimatyczne domy drewniane czy domy parterowe energooszczędne. W bryle domu może również zostać umieszczony garaż.