Planując budowę, warto rozważyć postawienie domu parterowego. To rozwiązanie oferuje szereg zalet, od niskich kosztów budowy, przez wysoką funkcjonalność, po możliwość łatwej przebudowy lub rozbudowy, kiedy potrzeby rodziny ewoluują. Dom parterowy może mieć dowolną wielkość, a także estetykę – wśród proponowanych projektów pojawiają się zarówno klasyczne domy ze spiczastym dachem, jak i nowoczesne, proste bryły z przeszkleniami, zwieńczone tarasem.

Dlaczego warto postawić na dom parterowy?

Dom parterowy ma wiele plusów. Przede wszystkim jest budowa jest szybka i generuje znacznie niższe koszty niż tradycyjny dom piętrowy, ponieważ nie wymaga prac na wysokości. Oprócz tego jednopoziomowe mieszkanie jest bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu – brak schodów ułatwia przemieszczanie się, nie stwarza niebezpieczeństwa dla dzieci, osób starszych, osób z ograniczoną mobilnością czy zwierząt. Jest łatwy w utrzymaniu i aranżacji. Otwarta, jednopoziomowa przestrzeń łączy domowników, a jednocześnie każdemu zapewnia własny kąt. Z dowolnego miejsca domu jest też łatwy dostęp do ogrodu. Inny plus domu parterowego to możliwość łatwej rozbudowy – czy to w poziomie, czy w pionie.

Projekt domu parterowego – bogata oferta

Biuro projektowe Z500 proponuje projekty domów parterowych dla osób o różnych potrzebach: od niewielkich przestrzeni, po domy, których powierzchnia sięga 250 metrów kwadratowych. W ofercie znajdują się klasyczne domu oraz domy nowoczesne, domy drewniane, domy ergonomiczne, ekologiczne. Różny rozkład pomieszczeń, sposób ich zagospodarowania, typ wykończenia sprawiają, że klient ma możliwość pełnego dopasowania projektu do swoich wyobrażeń o wymarzonym rodzinnym domu. Dopracowane w każdym detalu projekty to pierwszy krok do postawienia funkcjonalnego, przytulnego domu parterowego.